Współpraca, wizualizacje T: 602-717-934 kontakt@nowaformula.com Pozostałe usługi
OFERTA DLA ZAKŁADÓW PRODUKCYJNYCH i FIRM HANDLOWYCH
dostarczających meble na indywidualne zamówienie
pragnących uniknąć sytuacji, w której oburzony i załamany po dostawie klient mówi:

"NIE TAK TO SOBIE WYOBRAŻAŁEM..."


Jeśli spotkała Cię kiedyś taka frustrująca sytuacja lub po prostu nie chcesz takiego ryzyka, skorzystaj z mojej oferty projektowej, której koszt zaczyna się od naprawdę niewielkich kwot.
Często wykonawca mebli niestandardowych pytany o wycenę otrzymuje tylko ogólną koncepcję naszkicowaną w rzucie z góry przez projektanta budynku z zaznaczonym ciągiem szafek kuchennych w mieszkaniu, umeblowaniem gabinetów zabiegowych oraz kształtem lady rejestracji w obiekcie medycznym, czy szkicem podstawowych elementów wyposażenia pokoju w pensjonacie.
Albo w ogóle nie ma żadnego projektu i właściciel obiektu oczekuje porady i koncepcji, a następnie ustala szczegóły z wybranym wykonawcą.
Jest to bardzo istotny etap, gdyż wykonanie zamówienia na podstawie opisowych, często tylko ustnych uzgodnień z uwzględnieniem życzeń klienta, który nie zawsze potrafi sobie wyobrazić efekt końcowy np. w danej kolorystyce, o przyjętych rozmiarach i kształtach mebli, stwarza ryzyko opisanej powyżej nieprzyjemnej sytuacji.
Wówczas zwykle zaczyna się ustalanie winnych nieporozumienia, wstrzymywanie zapłaty, krytykowanie przyjętych rozwiązań, jakości dostarczonego towaru itd.
Skorzystanie z mojej oferty dokładnego projektu mebli wraz z wizualizacjami pomoże tego uniknąć, tym bardziej, że moje doświadczenie nie ogranicza się do świata wirtualnego. Przez niemal trzydzieści lat jestem obecny w branży meblarskiej, projektowałem i zlecałem do wykonania meble, posiadam więc doświadczenie zarówno w jasnym przedstawianiu koncepcji klientowi, jak i w opisie zadania językiem zrozumiałym dla wykonawcy.
Każdy zastosowany w aranżacji mebel jest zaprojektowany w formie umożliwiającej bezpośrednie wykorzystanie do produkcji, z uwzględnieniem wymiarów i innych cech przyjętych dla tego konkretnego pomieszczenia.
Odróżnia to moje projekty od spotykanych nieraz poglądowych wizualizacji, z których niewiele wynika poza spodziewanym ogólnym wyglądem wnętrza, a konkrety i szczegóły wciąż wymagają rozpoznania.
Zakres i szczegóły usługi projektowej mogą być oczywiście bardzo różne w konkretnych przypadkach, niemniej można przyjąć ogólny schemat.
1.Otrzymuję:
- rzut pomieszczenia ze szkicami oczekiwanego zagospodarowania - mogą to być koncepcje architekta lub nawet niezgrabne i nieproporcjonalne rysunki przyszłego użytkownika, z komentarzem na temat przeznaczenia mebli,szczególnych wymagań itp...
- zdjęcia wszystkich ścian pomieszczenia (chętnie z filmem wideo)
- ogólne wskazówki, co do upodobań i stylu np. w postaci zdjęć podobnych elementów z Internetu, czasopism oraz inne istotne uwagi

2. Przedstawiam (pocztą mailową) pierwszy szkic i oczekuję konsultacji telefonicznych bądź mailowych

3. Po naniesieniu ostatecznych wskazówek i szczegółów przedstawiam do potwierdzenia zarys projektu w wersji 3D

4. Przygotowuję wizualizację potwierdzonej wersji z wykorzystaniem informacji uzyskanych w poprzednim etapie i przesyłam do konfrontacji z oczekiwaniami klienta, czekam na uwagi (telefon, mail).

5. Po uwzględnieniu wszystkich uwag i decyzji przedstawiam ostateczny projekt z wizualizacją w kilku widokach oraz z rysunkami poszczególnych elementów meblowych z zaznaczonymi wymiarami.

Taka prezentacja zwymiarowanych mebli przedstawiona do akceptacji przyszłemu użytkownikowi umożliwi mu sprawdzenie z miarką i "przymierzenie" planowanych rozwiązań. Dla wykonawcy zaś stanowić będzie dokumentację ostatecznie potwierdzonych ustaleń.

6.Ostatnim etapem projektu jest dokumentacja wykonawcza dla prac stolarskich, szklarskich i ewentualnie innych potrzebnych (np. elementy metalowe, kamienne) obejmująca rysunki zwymiarowanych elementów.

Jak widać, ilość wymaganej do stworzenia projektu pracy zależy od wielu czynników: zakresu, wielkości pomieszczeń, ilości elementów do zaprojektowania i innych. Dlatego wycena usługi wymaga rozmowy i szczegółowych ustaleń. Po otrzymaniu wstępnych materiałów i uwag określę przewidywany koszt projektu w umówionym zakresie.
Poniżej przykład takiej współpracy.

Wizualizacja przygotowana na podstawie wskazówek Klienta:

Zdjęcie z realizacji zamówienia. Meble zostały wykonane przez zakład stolarski dokładnie według zaakceptowanego projektu podsumowanego wizualizacjami: