Blog o meblach i projektowaniu

Ciekawe i funkcjonalne rozwiązania w meblach do pomieszczeń medycznych.

 wpis: Iwona Kubica, 20.09.2019

W poprzednim wpisie poruszyłam temat odpowiedniego zaplanowania ustawienia ciągów szafek stojących i wiszących, które są najczęściej spotykanym wyposażeniem gabinetów zabiegowych i lekarskich.

Dziś więcej o samych elementach meblowych i ich cechach.

Zapraszamy do czytania ...

Uwagi przydatne przy urządzaniu pomieszczeń medycznych.

 wpis: Iwona Kubica, 10.08.2019

Wiele lat pracy związanej z wyposażaniem w meble szpitali i przychodni lekarskich zaowocowało zebraniem sporej ilości takich uwag.

Obecnie często realizujemy zamówienia z drugiego końca Polski, na podstawie pomiarów i propozycji przygotowanych samodzielnie przez przyszłych użytkowników mebli. Wykonujemy na tej podstawie projekt i po jego sprawdzeniu i zaakceptowaniu przystępujemy do realizacji. W takiej sytuacji brak konieczności przyjazdu naszego przedstawiciela na pomiary i ustalenia zmniejsza koszty zakupu mebli.

Trzeba jednak uważać, aby nie stracić tej oszczędności z powodu nie wzięcia pod uwagę wszystkich warunków i realiów przestrzeni, w której ma być później ustawiony zestaw meblowy.

Dlatego postaram się podpowiedzieć, na co zwrócić uwagę przy planowaniu kształtów oraz rozmieszczenia elementów meblowych.

Zapraszamy do czytania ...

Co kto lubi, czyli rozwiązania, które chcesz zastosować.

 wpis: Iwona Kubica, 6.08.2019

Przed zapowiadanym przeglądem różnych stylów urządzania wnętrz , chcę zachęcić do zastanowienia się nad preferowanymi rozwiązaniami technicznymi, jakie powinny się znaleźć w projekcie mebli, aby spełniły one oczekiwania użytkowników w zakresie wygody i funkcjonalności, niezależnie od wybranego stylu.

Każdy projektant ma takie ulubione elementy lub motywy, które czasem stają się wręcz jego znakiem rozpoznawczym.

Omówię kilka rozwiązań szczególnie przeze mnie polecanych.

Zapraszamy do czytania ...

Wybór stylu

 wpis: Iwona Kubica, 14.07.2019

W poprzednich wpisach dowodziłam doniosłości roli projektów w życiu w ogóle, a w szczególności projektu urządzanego wnętrza. Czas przejść do konkretów: jak się za taki projekt zabrać, jak się przygotować do współpracy z projektantem?

Podstawową koniecznością jest przemyślenie FUNKCJI danego pomieszczenia oraz preferowanego STYLU.

Zapraszamy do czytania ...

Sam projekt nie załatwia sprawy

 wpis: Iwona Kubica, 10.06.2019

Ostatni wpis zachęcał do sporządzenia dokładnego projektu urządzanego wnętrza, w tym mebli, które inwestor planuje zamówić u wykonawcy. Najlepiej, żeby to był projekt wykonany przez osobę kompetentną, która doradzi funkcjonalne i estetyczne rozwiązania oraz uchroni przyszłego użytkownika przed błędami wynikającymi z jego braku doświadczenia.

Zapraszamy do czytania ...

Wszechobecne projektowanie

 wpis: Iwona Kubica, 12.05.2019

Kojarzy nam się z architekturą, budynkami, osiedlami, instalacjami, mostami, aranżacją wnętrz, modą….

Zapraszamy do czytania ...

Chcesz, czy nie, i tak Cię dopadnie ….Co?

 wpis: Iwona Kubica, 30.04.2019

Nowoczesna technologia. Komputer. Internet. Portale społecznościowe. W moim przypadku: w końcu, pisanie bloga. Takie dziś otrzymałam zadanie, bo podobno- nie wdając się w szczegóły- dobrze zrobi naszej firmowej stronie internetowej, jeśli będzie na niej również tematyczny blog.

Zapraszamy do czytania ...