CHCESZ, CZY NIE , I TAK CIĘ DOPADNIE…. Co?

wpis: Iwona Kubica, 30.04.2019

Nowoczesna technologia. Komputer. Internet. Portale społecznościowe. W moim przypadku: w końcu, pisanie bloga. Takie dziś otrzymałam zadanie, bo podobno- nie wdając się w szczegóły- dobrze zrobi naszej firmowej stronie internetowej, jeśli będzie na niej również tematyczny blog.

Od dwudziestu dwóch lat prowadzę firmę projektującą, produkującą i sprzedającą meble, głównie dla obiektów użyteczności publicznej, ale również dla właścicieli wnętrz prywatnych, do których trzeba dotrzeć inaczej niż przez przetarg.

Na początku nie trzeba było się jakoś specjalnie reklamować. Wystarczyło być dobrym w swoim fachu, sumiennym, odpowiedzialnym, zaangażowanym w problemy klienta, a następni klienci zjawiali się sami, w wystarczającej ilości. I to mi bardzo odpowiadało.

Z czasem jednak, w miarę wzrostu konkurencji i wraz z pojawieniem się zupełnie nowych sposobów komunikacji z potencjalnym klientem, trzeba się było do tych nowych okoliczności przystosować, nawet jeśli się za nowoczesną technologią za bardzo nie przepada.

Zresztą, nie jest trudno przekonać się np. do smartfona piszącego dyktowany mu tekst. Wystarczy tylko potem sprawdzić, czy się nie przesłyszał i nie podmienił naszego wyrazu na jakiś nieprzyzwoity, który dziwnym trafem ma w słowniku, i sms gotowy do wysłania! Sprawiedliwie więc trzeba powiedzieć, że ta nowoczesność jest fajna.

Portal internetowy mamy od dawna, ale okazało się, że trzeba dalej biec z duchem czasu, więc …będę pisała tego bloga o meblach, o projektowaniu, o wnętrzach. Z pewnością będę też przemycać tematykę, która mnie ostatnio prywatnie bardzo zajmuje - myślałam, że jestem już w wieku i sytuacji pozwalającym na oddanie się przyjemnościom-chodzi mianowicie o różne prace plastyczne, dekoratorskie. Najpierw żałowałam, że to nie o moich pasjach pozazawodowych mam pisać, ale zrozumiałam, że jak najbardziej to wszystko jest połączone drugim zjawiskiem, które „chcesz, czy nie i tak cię dopadnie…” a nazywa się PROJEKTOWANIE.

Wszystko wymaga zaprojektowania, każda otaczająca nas rzecz, poza naturą, została przez kogoś zaprojektowana. Wybierając kanapę, dywan, stół, kolor ścian, ustawiając wazon z kwiatami, nawet dekorując upieczone ciasto- projektujemy. A przynajmniej powinniśmy…

O tym w następnym wpisie.